16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Србија: Разбиена банда во Австрија

Австриската полиција уапсила осум членови на криминална организација составена од српски државјани, под сомнение дека со фалсификување уверенија за плаќање ги измамиле дилерите на автомобили за закуп за повеќе од 3,5 милиони евра. Членовите на бандата во Австрија носеле невработени и бездомници од Источна Европа, им нуделе храна и облека, а потоа ги враќале во родната земја. Нивната задача била преку фалсификувана изјава за висината на заработката, на измама да земат автомобил на лизинг, а потоа членовите на бандата го одјавувале и ставале на продажба.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles