15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Борење:  ЕГОРОВ ЕВРОПСКИ ВИЦЕШАМПИОН

На Европското првенство во Будимпешта. Владимир Егоров, борач на штипскиот БК Балканец, го освои сребрениот медал. Доколку победи и во финалната средба со преставник од  Азербејџан ќе ја освои титулата Европски првак. Егоров се натпреварува во категоријата до 57 кг. Финалето е закажано за доцна вечерва.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles