16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Хрватска: Поранешна градоначалничка обвинета за мито

Поранешна жупанка на Сисачко-мославската жупанија Марина Ловриќ и другите обвинети за голем број коруптивни дела за овој судски случај денес беа осудени во Жупанискиот суд во Загреб. Сите биле прогласени за виновни. Марина е обвинета за примање поткуп од 100 000 евра од некој претприемач кој соработувал со судските власти. Осудена е на 7 години затвор. Таа се товари и за други кривични коруптивни дела.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles