16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Бочварски: Крупни инвестиции во инфраструктурата

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски на работна средба со австриската сојузна министерка за ЕУ и уставни прашања Каролина Едстадлер ги презентираше стратешките проекти на Македонија во делот на патната и железничка инфраструктура. Притоа Бочварски најави крупни инвестиции во инфраструктурата.

Разговаравме за нашите идни инвестиции во патната и железничката инфраструктура каде очекуваме интерес и за вклучување на австриски компании. Остануваме посветени на нашата агенда за модернизација на инфраструктурата низ целата држава за интеграција во Европските транспортни системи, истакна Бочварски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles