15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Столтенберг: НАТО ќе ја заштити Бугарија

Во специјалното видеообраќање, по повод 18 годишнината од влегувањето на Бугарија во НАТО, генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг, го забележа придонесот на Софија,велејќи дека е уште позначаен во овој клучен момент за безбедноста на останатите држави членки. Столтенберг соопшти дека сојузниците од Алијансата испратиле воени сили во Бугарија, работејќи рамо до рамо со бугарските воздухопловни сили.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles