16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Платите  од 43.000 денари за наставниците –  не се големи . Големи се трошоците во образованието велат од  Синдикатот

Платите од 43.000 денари кои Синдикатот ги бара за наставниците не се големи. Големи се трошоците во образованието, изјави претседателот на СОНК Јаким Неделков. Според Неделков, образованието е порта ширум отворена за политиките партии кои таму вработуваат и кога треба и кога не треба и ја користат секоја прилика да вработат свои луѓе

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles