21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Ковачевски: Поголемо производството на зелена енергија

Република Македонија се уште е земја која најмалку произведува зелена енергија, иако со зголемување на ваквото производство би се спречило цената на струјата да предизвика дополнителни шокови, смета директорот на ЕСМ, Васко Ковачевски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles