11.2 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Сали: Рано е за тргање на рестриктивните мерки

Министерот за здравство Беким Сали изјави дека се уште е рано за укинување на рестриктивните мерки против Ковид-19. Тој рече дека секојдневно имаме по 300 новозаразени што значи дека вирусот се уште е присутен, па со тргање на сите рестрикции би можеле само да предизвикаме негово ново раширување.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles