13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Се реализира проектот Чиста општина Виница

Продолжува пролетната акција во Виница. Се работи на отстранување на мини депониии покрај патот до с. Лески кој истовремено беше исчистен и проширен. Истовремено беше направен увид на депонијата во с.Лески која во изминатиот период повремено гореше, а изминатата недела беше третирана со природни алги и сега истата е стабилизирана.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles