21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Старец се обидел да силува малолетничка на улица во Штип

Речиси уште во ден, вчера околу 18.30 часот, старец се обидел да силува малолетничка во Штип. Девојчето тој го начекал во непрометен дел на крстосницата на улиците Славчо Стојменски и Вера Циривири Трена, каде и ја нападнал. Во намерата за среќа не успеал, па девојчето успеало да побегне, по што помош побарало од полицијата.

Оттаму го потврдуваат случајот и информираат дека се работи на негово расчистување. Напаѓачот е идентификуван како лице на возраст од 60 години со иницијали С.Р. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles