15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Делчево: Презентиран проектот за промена на уличното

Градоначалникот Горан Трајковски ги презентираше резултатите на Општина Делчево од партнерскиот проект реализиран со Општина Блгоевград, „Енергетски ефикасно осветлување во регионот Благоевград-Делчево”. Вредноста на Проектот изнесува 380.000 евра. Општина Делчево постави нови 760 ЛЕД диодни светилки во 7 населени места во Делчево. Сменето е 45% од вкупното јавно осветлување и напрвен е заштеда од 60%.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles