7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Завршува изградбата на канализација во с. Пеширово

Канализацијата во село Пеширово е при самиот крај на изградбата. За дваесетина дена ќе биде комплетно изградена. Инвестицијата е околу 12. милиони денари, а средства обезбедени од отштета што ТАВ ја исплати на државата за неизградениот карго аеродром кај Штип.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles