11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Од денес аплицирање за помош за минимална плата

Од УЈП информираат работодавачите, дека од денеска ќе може да аплицираат за добивање на финаниска помош за исплата на минимална плата. Право на користење на оваа финансиска поддршка имаат сите работодавачи кои не се ослободени од плаќање на придонеси од задолжително социјално осигурување или данок на личен доход за вработеното лице. Инаку од денес започна изплатата на минимална плата од 18.000 денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles