7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Левица: Власта ги корегира резултатите од пописот

Пратеникот од Левица, Борис Крмов на социјалните мрежи објави дека власта ги коригира резултатите од пописот.  „Власта ги коригираат резултатите од пописот во од и си измислуваат бројки! Од првични 355 атеисти, сега станаа 8.764?! Има ли поголем доказ од ова за каков фалсификат се работи!? Каков е овој попис, по нарачка ли? Ова е невиден скандал! Оваа лакрдија веднаш да се поништи! Сите ќе одговарате!“, напиша Крмов.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles