21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Со панахида одбележани 115 г.од загинувањето на штипскиот револуционерен деец Мише Развигоров.

По повод 115 години од загинувањето на македонскиот и штипски револуционер Мише Развигоров денеска на неговото вечно почивалиште, претставници на ВМРО ДПМНЕ и штипската општина со градоначалникот Иван Јорданов се оддржа панахида. На гробот на Развигоров беа положени букети цвеќиња ,а Дејан Здравков зборуваше за животниот и ревулоционерен пат на Развигоров.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles