16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Борeње: Бронза за БК „Олимпија“

Бронзен трофеј за младата Бојана Ковачева во категоријата до 47кг. од штипскиот БК „Олимпија“  на неодамна завршениот мегународен турнир во борење, оддржан во Стара Загора, Бугарија. На турнирот покрај петчлениот тим на ш „Олимпија“  која ја претставуваше Македонија, учествуваа екипи и од седум земји со над стотина учесници.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles