21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Грција се раздолжи со ММФ

Грција предвремено го отплати долгот кон Меѓународниот монетарен фонд, по финансиската помош побарана пред 12 години, а грчкиот премиер и министерот за финансии коментираа дека се затвора едно поглавје што беше отворено во мај 2010 година. Крај на ерата на ММФ како кредитор на Грција, напиша грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис на „Твитер“, додавајќи дека со предвременото отплаќање и со последните обврски на земјата, се затвора сивото поглавје од 2010 година.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles