11.2 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Смртна закана за судија-обвинител

Окружното обвинителство на Софија  поведе предистражна постапка по добиен сигнал за систематско следење и закана за убиство на судија од  Специјализираното обвинителство. Во канцеларијата на судијата констатирано е присуство на хартиен плик упатен  до обвинителот, без наведен испраќач. Во пликот бил пронајден патрон,  како и неколку хартиени белешки кои претставуваат исечоци од поединечни зборови, меѓу кои „крв“ и „информиран“, како и име на странска земја и болница во главниот град.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles