11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Хрватска: Се укинувааат сите Ковид мерки

Во Хрватска од утре на полноќ ќе се укинат сите мерки воведени за борба против епидемијата на коронавирус, освен носењето маски во здравствените и социјалните установи кои даваат услуги за стари лица.  Нема забрана за влез во Хрватска, а одлуката за преминување на границата останува на сила. На граѓаните на земјите членки на ЕУ сè уште не им е потребен сертификат ковид за влез во Хрватска.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles