13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Јагнешкото месо и јајцата достигнаа фатални цени 

Јагнешкото месо и јајцата достигнаа астрономски , досега незапаметени и фатални цени за џебот на граѓаните.

Верувале или не , килограм јагнешко во месарниците достигна цена од 450 денари, што е еднакво на право богатство за потенцијално задоволство. Со речиси 10 денари,  од купувачите  од денес се брани и секое јајце, со што до овој момент се заокружува списокот на големи покачувања.

Поради ова, сезоната на најпосакуваното месо за Велигден може да остане сиромашна за сите , бидејќи толку пари за килограм месо имаат малкумина.

Зошто јагнешкото овој пат ги помина куповните можности на речиси сите?

Заедно со останатите досега покачени основни животни артикли  ова е најскап месец досега и најголема економска криза по Втората светска војна.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles