16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија:  Уапсена бивша  романска  министерка 

Поранешната романска министерка за туризам Елена Удрија, која вчера беше осудена на шест години затвор за корупција, е уапсена во Бугарија и ќе биде предадена на романските власти. Националната бугарска полиција добила итно барање за помош од романските полициски власти со цел да лоцира автомобил и патници во земјата, соопшти МВР во Софија. Извршена била итна координација со Граничната полиција за да се спречи министерката да ја напушти државата или да избега.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles