14.8 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Грдечко Маало приклучено на водоводот на М.Каменица

Жителите на Грчко Маало во Македонска Камница ќе пијат вода од градската водоводна мрежа. Приклучокот е овозможен со изградба на нова водоводна линија во должина од 200 метри, со што е решен проблемот со водоснабдување на овој дел од Општината.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles