12.5 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Радев: Отстапки кон Македонија – криза во власта

Очекувам Владата строго да се придржува на Декларацијата на Народното собрание, на консензусот и волјата на Бугарите отворените прашања да бидат решени пред почетокот на преговорите за членство на Македонија во ЕУ, изјави бугарскиот претседател Румен Радев. Според него, ако бугарскиот премиер Кирил Петков отстапи од бугарскиот национален интерес за Македонија,  ќе има криза во власта.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,510FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles