11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Природа и здравје – Кромид против кожни иритации

Убод од инсект е нешто што станува секојдневие со пристигнувањето на пролетта.

Сокот од црвениот кромид може многу да ви помогне да го намалите црвенилото и чешањето, кое се јавува по убод од пчела и од оса.  За да го постигнете тоа, потребно е местото на убодот да го намачкате со исцеден сок од кромид.

Лесно, едноставно, а корисно!

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles