12.5 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Ќе се испитува корупција на ЕУ фондовите

Делегација на Комитетот за буџетска контрола на Европскиот парламент денеска почнува тридневна посета на Бугарија, соопштијс прес службите на  ЕП.  Групата  европратениците ќе ги испитуваат наводите за корупција и злоупотреба на јавните средства и како тие влијаат врз финансиските интереси на ЕУ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,510FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles