16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Се најавува летно укинување на  мерките

Укинување на мерките во Грција , од мај до август, најави министерот за здравство Танос Плеврис од Делфи, каде што се одржува 7. Економски форум. Од септември тестот повторно ќе се воведе. Тоа практично значи дека на невакцинираните нема да им бидат потребни тестови за да седат на отворени простории во барови, кафулиња, ресторани и ноќни клубови, и оваа мерка ќе потрае во текот на летото.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles