16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Комунален криминал во продолжение се случува во штипската населба „8-ми Ноември“

Соседи од штипската населба „8-ми Ноември“ја  уништуваат урбаната опрема на други соседи од неразбирливи причини. Со улје се уништени маси и клупи за кои се грижат станари.

Ова веќе е втор комунален криминал кој ентузијастички настроените станари ги деморализира.

Од ЈП „Исар“за случајот велат дека е граѓански недоличен и дека ќе преземат се, вкчучувајќи и пријава до СВР – Штип,  виновниците да бидат откриени , по што и штетата ќе биде наплатена.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles