15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Повредени Двајца рудари од рудникот Злетово.

Двајца рудари се повредени додека биле на своите работните места во рудник во Пробиштип.Од СВР Штип соопштија.

Синоќа во 20.10 и во 20.40 часот во Полициската станица Пробиштип, од Итната медицинска помош Пробиштип било пријавено дека кај нив за укажување на лекарска помош биле донесени 54 годишниот Б.П. од Пробиштип и 49 годишниот О.В. од село Ратавица, пробиштипско, кои се повредиле за време на работа во рудник во Пробиштип, информираат од полицијата.

Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска изјави дека во штипската болница е хопситализиран само еден од двајцата рудари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles