13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Со 615 милиони евра амотризирани ценовните шокови

За амортизирање на ценовните шокови предизвикани од пандемијата и воениот конфликт во Украина, Владата издвои речиси 615 милиони евра. Минатата година преземени се мерки за амортизирање на порастот на цените, а годинава дополнително е донесен сет од 26 мерки за поддршка на стандардот на граѓаните и фирмите, но и за финансиска поддршка на фирмите преку Развојната банка, стои во Владиното соопштение.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles