16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Германија/Бугарија: Бугарија да го тргне ветото за Македонија

Шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок вели дека очекува Софија да го тргне ветото за почетокот на пристапните преговори со Скопје во првата половина од годинава. Наша обврска во првата половина од годинава е да ги започнеме преговорите за членство во ЕУ со Албанија и Северна Македонија, порача германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок по состанокот на Советот за надворешни работи на ЕУ во понеделникот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles