15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

БиХ: Безбедноста на Додик  загрозена

Министерството за внатрешни работи на Република Српска, ја подигнале на највисоко ниво безбедноиста на српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик и неговото семејство. Како што соопштуваат од МВР на Република Српска, таквата одлука е донесена врз основа на информации добиени од партнерските служби за можноста за загрозување на нивната безбедноста од одредена група.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles