16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Македонска Каменица и Зрновци подготвуваат терен за соработка со инвеститори од Дубаи и ОАЕ.

Општините М.Каменица и Зрновци изработуваат сериозни проекти за привлекување на инвеститори од Дубаи и ОАЕ.

Од своја страна М. Каменица потенцијалните инвеститори од Блискиот Исток, капитал да донесат тука ќе ги убедуваат на следниот начин.

Можности, овие две опшптини да влезат во сериозни планови со сериозни инвеститори, доага од програмата што ја спроведува МЕТИНГ институтот, а во соработка со Агенцијата за странски инвестиции и Бирото за регионален развој на РСМ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles