15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Повреден работник од Пробиштип

34-годишен работник од Пробиштип, заврши во Итната медицинска помош, по повреда на работа во тамошна фабрика. Констатираните повреди биле санирани на лице месот, а условите под кои истите настанале ги испитува полиција и трудов инспекторат. За три дена ова е  петти работник и трета повреда на работа  констатирана во пробиштип, откако претходно во два одделни случаи еа повредни четворица вработени во тамошниот рудник.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles