11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

ЦУК: Пожари ќе се гаснат и со авион на МВР

Во гаснењето на евентуалните пожари кои летово би можело да ги има, ќе бидат вклучени и неколку хеликоптери на Министерството за одбрана, односно на Армијата. Оваа година, за првпат ќе има хеликоптер на МВР којшто веќе ја има потребната опрема за гаснење пожари и во тек е обуката на летечкиот персонал, информираат од Центарот за управување со криза.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles