16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Запленет руски танкер

Поради санкциите воведени од ЕУ и НАТО, грчките власти, во близина на островот Евија заплениле танкер што пловел под руско знаме, објави грчката новинарска агенција АНА-МПА. Според информациите, Управата за спречување перење пари во рамките на спроведувањето на сакнкциите на ЕУ и НАТО издала одлука со кој танкерот останува закотвен во близина на пристаништето во Каристос. Заплената се однесува на самиот брод, а не на нафтата што ја пренесувал.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles