13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Опремување на ТППЕ Св. Николе

Општина Свети Николе обезбеди нова опрема за припадниците на ТППЕ, а во тек е и изградбата на новата противпожарна станица. Во наредниот период се планира и набавка на ново теренско и противпожарно возило. Помош за реализација на овие проекти општината добива од ЦУК и УНДП.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles