7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Пинг – Понг: Штипскиот Шампион ФА шампиони на РСМ

По 20 години, штипските пинг понгарки од клубот Шампиони ФА, ја вратија титулата шампиони во пинг понг на Македонија. Во претпоследното коло, штипјанки ја потврдија доминацијата победувајќи ги сите девет екипи од сениорската пинг понг лига на Македонија. Последното коло од пролетниот дел, за шестчлениот победнички тим ќе биде само формалност со пинг понгарките од Берово.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles