15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Хрватска: Се укинува единствениот матичен број

Министерството за внатрешни работи на Хрватска го стави на јавна расправа Предлог-законот за престанок на важење на Законот за матичен број. Доколку законот биде усвоен, Хрватска ќе биде првата земја од поранешна Југославија која официјално ќе престане да го користи единствениот матичен број. Хрватска во 2009 година воведе „личен идентификациски број“ .

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles