16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Делчево ќе се збратимуна со Кемалпаша од Турција

Градоначалниците на Општина Делчево и на Општина Кемалпаша од Р. Турција иницираат збратимување на двете општини со цел унапредување на меѓусебната соработка во сите области кои се од интерес за граѓаните. Унапредувањето на соработката меѓу двете општини значи и имплементација на добрите практики, а посебено на искуствата на Кемалпaша во процесот на развој на индустријата и отворњето нови работни места, но и размена на информации и за проекти и заедничко учество во проекти.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles