11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Сали: 46 % од населението ковид вакцинирано

Бројот на новоинфицирани од Корона вирус е опаднат, како што е опаднат и интересот за вакцинирање кај граѓаните,информира денеска министерот за здравство Беким Сали. Бројот на вакцинирани во државата засега се позиционира на 46 проценти од вкупното население.вакцини за секој граѓанин има, дополни Сали.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles