21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Црна Гора: Оставка и деблокада на парламентот

Пратеникот на Демократскиот фронт, Страхиња Булајиќ поднесе оставка од функцијата потпретседател на Парламентот на Црна Гора, со што е деблокирана работата на Законодавниот дом и се создадени услови за избор на нова влада. Од 1 март наваму Булајиќ одбиваше да закаже собраниски седници бидејќи, како што тврдеше, со креирањето малцинска влада во земјата е изневерена волјата на избирачите

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles