16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

650 илјади евра по празниците ќе бидат инвестирани во Свети Николе

650 илјади евра планира светииниколската општина за реализација на подолг список од проекти.Со ова, според градоначалниикот Дејан Владев по празниците стартува голема градежна офанзива на сите полиња од катадневниот живот.

Во условно речено втората фаза следува реализација на остатокот евидентирани проекти на списокот на општината.

Надежта дека до средината на идната година голем дел од напластените проблеми ќе бидат минато на светиниколчани,општинарите ја сметаат за реална.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles