16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Решението со македонското вето е ризик за владата

Ветото кон Макенија е многу деликатно прашање за сегашната коалициона влада на Бугарија. Треба решение, а последиците од него  за неа можат да резултираат со нови избори, анализира бугарскиот весник Дневник. Според истата анализа, двете  земји позициите кон многу прашања ги приближиле, но сега се бара налин како тоа на јавниста да и се соопшти.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles