13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Од вторник протест на синдикатот на полицијата

Синдикатот на полицијата , една од трите синдикални организации во МВР, најави протести поради ниските плати. Членовите на СПМ ќе протетсираат од 26. до 29 април пред Македонското собрание. СПМ побара поддршка и од Македонски полициски синдикат и од Независниот синдикат на полицијата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles