7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Србија: Отштета за заробените камиони во Украина

Српските камионџии кои беа заробени во Украина поради вооружени конфликти и ги загубија камионите ќе добијат значителна финансиска помош од државата во износ од два милиони динари по камион, изјави министерот за градежништво, транспорт и инфраструктура Томислав Момировиќ по средбата со сопствениците на бизниси и возачи на камиони заробени во воената зона во Украина.  „Успеавме да обезбедиме враќање на нашите луѓе, како и на речиси сите камиони, во Србија и со финансиска поддршка од државата ќе обезбедиме продолжување на бизнисот што е можно поскоро“, рече Момировиќ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles