15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Апликација за субвенции за вештачко ѓубриво

Директорот на Платежната агенција, Никица Бачовски, преку објава на својот фејсбук-профил уште еднаш ги повика земјоделците да аплицираат за финансиска поддршка за набавка за вештачки ѓубрива за засеани површини со пченица, пченка, јачмен и сончоглед. Висината на финансиска поддршка се движи од 2.500 до 4.000 денари по хекрат во зависност од културата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles