16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Ново покачување на горивата

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за 2,5 денари за литар, а цената на дизелот се зголемува за еден денар за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР 95 ќе изнесува 84 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава за 86, а ЕУРОДИЗЕЛ за 85,5 денари за литар. Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство се зголемува за 1,5 денари за литар, и ќе изнесува 84 денари за литар.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles