7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Грција се отвара за туристите

Од 1. мај, Грција повеќе нема да им бара на патниците да покажат доказ за вакцинација, негативен ковид тест или доказ дека се опоравиле од болеста за да влезат во земјата. Грција ќе укине многу преостанати протоколи поврзани со ковид-19 следната недела, со што ќе биде земја плус што планира да се врати на предпандемискиот живот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles