16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Денот на полицијата годинава ќе се слави во Делчево

Делчево, годинава ќе биде домаќин на денот на македонската полиција кој с еодбележува на 7 мај. Одбележувањето  ќе започне со положување на цвеќе на спомен обележјата на загинатите припадници на полицијата, додека централната манифестација за одбележување на Денот на полицијата годинава ќе се одвива на Градскиот плоштад во Делчево.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles