15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Прва лига во одбојка, жени

Синоќа во Штип, во спортската  сала Јордан Мијалков, се одигра   средбата во Првата  одбојкарска лига Б ГРУПА, меѓу  Младост УГД- Македонија макс од Струмица. Гостите ги однесоа бодовите победувајќи со 3:1 во сетови. Во петок, во Штип нова одбојкарска претстава  . Младост УГД се среќава со    Вардар Ем од  Скопје.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles